Як зняти розміри для штор і розрахувати витрату тканини. Обговорення

19.09.2015

Як зняти розміри для штор і розрахувати витрату тканини

Четвер, 16 Вересня 2010 р. 01:02 + в цитатник

Як зняти розміри для штор і розрахувати витрату тканини. Обговорення

Якщо Ви вирішили самостійно зшити штори Вам необхідно зняти розміри штор.

Дізнатися висоту штор можна, вимірявши відстань від гачка на карнизі до підлоги. Виміри необхідно зробити не менше, ніж у трьох місцях. Таким чином, виключається можлива кривизна стелі і підлоги. Якщо всі отримані числа однакові, отже, підлога і стеля рівні. У випадку, коли довжина різна потрібно записати всі результати та подальші дії проводити з кожним числом. Із зафіксованих розмірів слід відняти число, що дорівнює відстані, яке повинно залишитися між підлогою і шторами. Результатом усіх цих вимірів і обчислень і буде висота штор. Ширина штор дорівнює відстані між гачками карниза, що знаходяться в крайніх положеннях.

Правильне зняття розмірів штор винятково важливо, тому що навіть помилка в 2-3 див. здатна зіпсувати всю картину. Якщо Ви збираєтеся замовляти пошиття штор в салоні, враховуйте, що при оформленні замовлення Вас попросять поставити Ваш підпис, для того, щоб засвідчити правильність Ваших розмірів.

Уважно перевірте, що менеджер, оформляє замовлення, вказав саме ті розміри, які Ви назвали. Якщо штори, зшиті, за розмірами, що вказані в бланку замовлення Вам не підійдуть, то зміна розміру моделі, буде оформлятися окремим замовленням і оплачуватися окремо.

Для того щоб цього не сталося, достатньо знати кілька нехитрих правил зняття розмірів штор. По-перше, для того, щоб зняти розміри штор, обов’язково спочатку встановіть карниз — точні розміри можна отримати тільки тоді, коли карниз для штор встановлено

Як зняти розміри для штор і розрахувати витрату тканини. Обговорення

Якщо Ви плануєте зшити штори із змінною висотою (наприклад, штори «Арка»), відмітьте дві або більше точок висоти — точку нижнього краю, точку верхнього підйому і т. д.

Якщо у Вас над вікном буде встановлено похилий карниз (як правило, такий варіант оформлення вікон зустрічається на сходах, або в заміських будинках і дачах у кімнатах під дахом) Вам потрібно буде зняти наступні розміри: Висоту по нижньому рівню карниза, висоту по верхньому рівню карниза, довжину карниза, і довжину карниза по прямій.

Якщо сам карниз має форму арки, потрібно буде знімати лекало.

Для того, щоб зняти розміри для покривала, потрібно виміряти довжину і ширину ложа ліжка і розмір оборки. Ширина ложа: вимірюємо ліжко по ширині, довжина ложа, як правило складає 2,00 — 2,10 м. для стандартних моделей. Щоб встановити розмір оборки покривала, вимірюємо висоту ліжка разом з матрацом і забирає від отриманого результату висоту, на яку оборка повинна буде піднятися від підлоги.

Щоб встановити розміри скатертини, потрібно виміряти довжину сторін столу — якщо стільниця прямокутна або квадратна, або діаметр — якщо стільниця кругла. Щоб знайти розміри оборки або вільного краю скатертини, потрібно виміряти висоту столу і відняти розмір, на який звисаючий край скатертини повинен підніматися від підлоги.

Якщо Ви вирішили самостійно зшити штори, перш за все Вам знадобитися зробити розрахунок тканини

Для цього потрібно визначитися з вибором тканини та уточнити її ширину.

Портьєрні тканини і тюлі випускаються шириною 1,50 м. (варіанти від 1,40 до 1,60) або висотою 2,80 (варіанти від 2,70 до 3,20 м.) Як правило, дизайнери намагаються уникати тканин, шириною 1,50 м. т. к. при інших рівних умовах, штори, пошиті з тканини висотою 2,80 м. виходять більш економічні. Крім того, багато елементів штори викроїти з вузької тканини просто неможливо. З цього ми будемо робити розрахунок тканини для штор виходячи з висоти 2,80 м.

І так, для того щоб розрахувати кількість тканини, яке піде на виготовлення штор, потрібно знати ширину карниза. Якщо тканина досить щільна і має великий виражений малюнок, достатньо взяти півтори ширини карниза, тобто ширину карниза потрібно помножити на 1,5. Наприклад, ширина карниза — 3,00 м. 3 х 1,5 = 4,5 м. тканини нам знадобиться. Відразу ж варто обмовитися, що це самий економний, але далеко не самий естетичний варіант.

Набагато гарніше буде виглядати штора закладена в бантова складку або на спеціальну тасьму. Бантова складку можна закладати починаючи з подвійної ширини по карнизу, але найбільш виграшний результат досягається при перевищенні ширини карниза до 2,5 — 2,7 рази. Тобто, при ширині карниза 3,00 м — 3 х 2,7 = 8,1 м. тканини. Якщо Ви плануєте збирати тканина на спеціальну монтажну стрічку, поцікавтеся у продавця-консультанта, скільки потрібно взяти тканини, для обраної Вами тасьми. У будь-якому випадку, не забудьте додати до отриманого Вами метражу ще 10-20 см на обробку бічних швів.

Таким чином можна розрахувати тканина яка знадобиться для пошиття тіньових портьєр і внутрішньої тюлі. Для того, щоб зробити розрахунок тканини, яка піде на ламбрекен, треба буде порахувати витрату тканини на кожен елемент окремо і потім підсумовувати. На стандартний сваг йде 1,5 м. тканини, при висоті тканини 2,80, з 1,50 м. можливо викроїти два стандартних свага. Для розрахунку витрати тканини на де жабо потрібно брати відріз тканини дорівнює одній висоті і ширині, взятої в трикратному розмірі + припуски на шви. Наприклад, у нас буде де жабо висотою 1,20 м. і шириною 0,30 м, нам знадобиться: 0,3 х 3 + 0,1 = 1,00 м. Якщо ми шиємо з тканини висотою 2,80 м. — 1 м. буде достатньо на два де жабо.

Розрахувати витрату тканини на римські штори, японські штори-панелі набагато простіше. Так як штори не збираються в складки, просто беремо ширину (або висоту, якщо тканина 1,50 м.) штори і додаємо припуски на шви. Але потрібно мати на увазі один не менш важливий момент: якщо ми шиємо панелі з тканини з великим, яскраво-вираженим малюнком, шириною 1,50 м. потрібно буде взяти додатковий метраж для підгонки малюнка.

Якщо в моделі є жорсткий ламбрекен на бонда або клейовий тканини, взяти розмір готового ламбрекену додати припуски на шви і додати 20 — 30 см на посадку тканини на клейову тканину. Наприклад, якщо ламбрекен буде шириною 3,00 х 0,50 м. 3 + 0,2 +0,3 = 3,50 м. знадобитися тканини, 0,50 х 2 + 0,2 = 1,20 — піде на ламбрекен по висоті, при цьому залишиться випад з висоти 2,80 м. — 1,20 м. = 1,60 м.

Якщо Вас не бентежать шви на ламбрекенів або їх можна буде закрити іншими елементами, наприклад свагом, то можна розрахувати витрату тканини на жорсткий ламбрекен наступним чином: 3,00 м. х 2. 2,80 м. (висота тканини)= 2,14 — Округляємо до цілого в більшу сторону — нам знадобиться 3 висоти ламбрекену. (0,50 м. + 0,2 м.) х 3 = 2,10 м. тканини піде на жорсткий ламбрекен зі швом.

РОЗРАХУНОК ВИТРАТИ ТКАНИНИ:

довжина:

Визначтеся з довжиною штори: вона може бути в підлогу (не доходити до рівня підлоги на 13 мм), бути нижче підвіконня на 8 см, або ж бути врівень з підвіконням (заміряється довжина від карниза до підвіконня). На цьому етапі в довжину не включається припуск на куліску по верху і припуск на подгибку по лінії низу.

Короткий опис статті: тканина для штор Якщо Ви вирішили самостійно зшити штори  Вам необхідно зняти розміри штор. Дізнатися висоту штор можна, вимірявши відстань від гачка на карнизі до підлоги. Виміри необхідно зробити не менше, ніж у трьох місцях. Таким чином, виключається вооз… штори своїми руками,щоденник,коментарі,блог,блоги,зняти,розміри,штор,розрахувати,витрата,тканини

Джерело: Як зняти розміри для штор і розрахувати витрату тканини. Обговорення на LiveInternet — Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Також ви можете прочитати