Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.

20.02.2017

Як правильно розрахувати тюль на вікні
, Яка має бути ширина тюлі на вікно: як розрахувати?

Багато господинь вважають за краще оформляти інтер’єр своїх будинків самостійно. В цьому питанні сьогодні можуть допомогти численні сайти і телепередачі, в яких детально розповідається, як правильно вибрати меблі, оздоблювальні матеріали, як підібрати штори на вікна. Мабуть, останній елемент декору викликає шквал запитань і сумнівів. Адже крім вибору кольору, виду і фактури матеріалу, необхідно правильно розрахувати метраж тюлі. Як правильно це зробити, які заміри потрібно зняти і на що звернути увагу?

Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.

Визначаємо ширину і вид тюлі

Для того, щоб обчислити потрібну ширину тюлі, необхідно виміряти довжину карниза. Це базова цифра, від якої слід відштовхуватися в подальших розрахунках.

Якщо планується придбати легку штори на кухню, як правило, зупиняють свій вибір на напівпрозорої однотонної тканини. В даному випадку не варто драпірувати фіранку у глибокі складки, цілком підійде завісу покладена в невеликі хвилі. Для легкої драпіровки, ширина тюлі повинна обчислюватися за формулою: довжина карниза * коефіцієнт 1,5. Отримане число є шириною майбутньої тюлевої завіски.

Як правило, у вітальні, вікно займає практично всю площу стіни. Тому тюль, також повинна бути широкою і довжиною, щоб за нею ховався весь віконний отвір, включаючи простінки. Для створення розкішного, урочистого вигляду, штора драпірується в численні складки середньої глибини. Щоб розрахувати ширину тканини в цьому випадку, необхідно довжину карниза помножити на коефіцієнт 2, а для створення глибокої драпірування, береться коефіцієнт 3.

Швачки рекомендують скористатися такою хитрістю: для економії тюлевою тканини, на карниз завдовжки три метри, набувається полотно шириною 5 метрів. Велика частина розподіляється в центральній частині віконного прорізу, а з боків, вікно декорується портьєрами.

Щоб не помилитися з шириною тюлевою завіси потрібно пам’ятати, що легкі тканини, такі як органза, вуаль, сітка чудово виглядають в легкій драпіровці. Більш глибокі драпірувальні складки ефектно виглядають на шторах, виготовлених з бавовни, шовку.

Враховуємо деталі

Розраховуючи ширину тюлі, потрібно враховувати, що по бічних сторонах полотно повинне мати запас тканини по 5 см для підгину. Навіть якщо тканина меншої ширини, ніж потрібно, рекомендується придбати два рівноцінних полотна і зшити їх між собою рівним швом. Не варто побоюватися, що такий варіант зіпсує зовнішній вигляд вікна. В складках драпірування, шов не буде видно.

Часто в кімнатах, на одній стіні є два віконних отвору. Щоб об’єднати їх в одну цілісну композицію, рекомендується набувати суцільне полотно, яке візуально збільшить отвір і красиво прикрасить приміщення. Цей варіант прийнятний, якщо відстань між вікнами не більше 30 см. В іншому випадку, віконні прорізи декоруються окремо один від одного, але однотипними тканинами.

Кілька рекомендацій

 • Щоб розрахувати точну кількість необхідної тюлевих тканин, всі вимірювання віконного отвору, краще здійснювати будівельної рулеткою.
 • Довжина завіс вимірюється від вершини карниза до точки, на якій тканина буде закінчуватися.
 • Кількість сантиметрів, необхідних на припуски, плюсують в останній момент, коли обчислена ширина і довжина майбутнього виробу.
 • Весь процес вимірювання повинен починатися з кріплення карниза. Тільки після того, як конструкція буде закріплена, можна буде уявити, якої довжини штора підійде в даному випадку.
 • Якщо тюль має набивний малюнок, тканина повинна бути ширше, ніж вимагають розрахунки. Це необхідно для того, що готовий виріб мало рівномірний візерунок по всьому полотну.

Підбиваючи підсумки, зазначимо, що для розрахунку ширини тюлі, необхідно виміряти довжину карниза. Далі отриману цифру помножити на коефіцієнт 1,5, 2 або 3. Число коефіцієнта залежить від того, наскільки пишною повинна бути драпірування на завіси. Тюль на віконному отворі повинна лягати красивими хвилеподібними складками, які ефектно підкреслюють оригінальне оформлення вікна.

Йдемо вибирати тюль в Леруа Мерлен

Леруа Мерлен – знаменита велика торговельна мережа родом з Франції. Осно

Сірий і коричневий тюль на вікнах в інтер’єрі кімнат

Поширена думка про те, що тюль повинен бути тільки білосніжним

Як самостійно зробити квітку з тюлю

Сучасні господині віддають перевагу самостійно створювати незвичайні, про

Додати коментар
Як розрахувати витрату тканини на штори?

Щоб правильно виміряти витрата тканини на штори. потрібно визначити два основних параметри: довжину і ширину майбутніх готових виробів.

Зверніть увагу, що розрахунок довжини робиться без обліку на підрубки низу і верху завіс, цей параметр буде додаватися пізніше. Щоб розрахувати тканина на штори. виміряйте за допомогою металевої рулетки відстань від місця кріплення штори до карниза до бажаної її довжини.

 • Довжина до підвіконня. У цьому випадку рекомендується робити завіси трохи вище рівня підвіконня, приблизно на 1 див. Тоді вони будуть легко переміщатися, не зачіпаючи його.
 • Середня довжина. Непогано виглядають завіси, спускаються на 10-15 сантиметрів нижче лінії підвіконня. До того ж такий варіант дозволяє скоротити витрата тканини на штори .
 • Повна довжина. Один з найбільш традиційних і улюблених варіантів оформлення віконних прорізів — штори довжиною до підлоги. У цьому випадку вимірювати відстань потрібно не до поверхні підлоги, а трохи вище. Це обереже тканину від обтрепывания, завіси можна буде рідше прати, і вони довше прослужать. Спадаючі на підлогу штори, безумовно, виглядають ефектно, але швидше приходять в непридатність, і заважають проводити прибирання.

розрахувати тканина на штори. потрібно враховувати, яким чином буде кріпитися тканину до карнизу, і наскільки пишними будуть фіранки. Останній параметр враховує товщину і ширину складок на шторі в повністю відкритому стані.

Перед тим, як починати робити заміри, варто повісити карниз — це знадобиться для розрахунків як довжини, так і ширини майбутніх завіс. Зазвичай відстань від верхнього краю вікна до карниза знаходиться в діапазоні від 7,5 до 12,5 сантиметрів, за ширину вікна він повинен виступати на відстань не менше 15 см, щоб була можливість повністю звільнити віконний проріз від завіс.

Для того, щоб красиво підігніть при пошитті штор з бічних сторін, необхідно додати по 10 сантиметрів з кожного боку.

Як розрахувати тканина на штори, призначені, наприклад, для стандартного віконного отвору і стандартної висоти стель?

У цьому випадку довжина карниза може бути 2 м, висота штор (до підлоги) — 2.6 м. Щоб вони були не занадто пишними, коефіцієнт складання приймемо рівним 2.

Витрата тканини на штори з тюлю робиться за такими формулами:

Висота: висота штори + припуск на підгин низу + припуск на підгин зверху

У нашому випадку маємо 2.6 + 0.15 + 0.10 = 2.85 (м)

Ширина: довжина карниза х коефіцієнт збірки, або в нашому випадку 2 х 2 = 4 (м).

Витрата тканини на щільні штори робиться за тією ж формулою, з тією тільки різницею, що її, на відміну від тюлю, роблять як мінімум з двох частин. Тому висота буде такою ж, а ось отриману ширину доведеться розділити на два.

Не викидайте шматочки тканини, що залишилися після розкрою штор. З цих залишків можна зшити декоративні подушки, підхоплення для штор, інші елементи декору.

Якщо малюнок на шторах повторюється по довжині, то при пошитті портьєр доведеться підганяти малюнок на їх стику. Для цього тканину треба брати з запасом на величину раппорта (повторюваного візерунка на тканини). Якщо раппорт має довжину 60 см, тканини потрібно взяти на 60 см більше, ніж виходить за розрахунком.

Як правильно вибрати розмір штор?

 • Як правильно визначити розмір?
 • Вираховуємо довжину
 • Вираховуємо ширину

Загальний стиль будь-якої кімнати у квартирі багато в чому залежить від оформлення вікна, що досягається правильним вибором штор. Перш ніж вирішити, який комплект портьєр стане вдалим для всього інтер’єру приміщення, потрібно оцінити розміри кімнати, її геометричну форму, відтінок стін і стиль меблів.

Схема зняття розмірів вікна для пошиття штор.

Важливим критерієм правильного оформлення віконного отвору і вважається розмір штор. Вимір величини портьєр можна провести самостійно, знаючи кілька невеликих хитрощів.

Як правильно визначити розмір?

Штори на вікнах зазвичай доходить до підлоги, спускається на нього або закриває тільки підвіконня. Для великих кімнат, не захаращених меблями, вдалим варіантом вважається довжина портьєр, при якій вони красивими складками спускаються на підлогу, але цей варіант не підходить, якщо в будинку є тварини і маленькі діти.

Класичним варіантом вважається висота фіранок, не доходить до підлоги приблизно на 1-2 див. Вибирати штори на кухню потрібно також виходячи з її загальної площі. У маленькій кухні тюль і штори до підлоги візуально забирають деяку частину кімнати, роблячи її ще менше і тісніше. Краще всього, якщо розміри штор на кухні будуть досягати підвіконня або на декілька сантиметрів нижче за нього. Такі фіранки менше брудняться, розширюють простір, роблять приміщення світлим і сучасним.

Визначення розмірів римської штори в залежності від способу кріплення.

По ширині штори підбирають виходячи з розміру віконного отвору, якому ви хочете додати респектабельний вигляд. Чим ширше вікно, тим більше складок повинні мати штори. Будь-які фіранки вішаються на карниз, він може бути настінним або стельовим. Полотнища фіранок обов’язково повинні доходити до крайніх гачків на карнизах, це також враховується при визначенні величин.

Перш ніж визначити розмір майбутніх штор, потрібно приготувати інструменти, які можуть знадобитися в процесі роботи. При обчисленні всіх параметрів необхідні:

 1. Рулетка.
 2. Карниз.
 3. Папір, записна книжка.
 4. Олівець або ручка.

Всі вимірювання обов’язково потрібно записувати, бо не доведеться переробляти кілька разів. Бажано перед обчисленнями заздалегідь визначитися з загальним дизайном вікна. Модель фіранок у вигляді арок або каскаду зажадає вимірювання віконного отвору і висоти в декількох різних точках.

Перед вимірами потрібно прибити карниз, так як, вимірюючи довжину від підлоги до стелі, розміри можуть визначитися невірно.

Повернутися до змісту

Вираховуємо довжину

Розрахунок тканини для штор.

Вибрати розмір штор по відстані від стелі до підлоги необхідно, орієнтуючись на спосіб кріплення. Якщо фіранки будуть кріпитися на зав’язки, петлі, гачки, то рулетку прикладають до самого карниза. Якщо передбачено, що штори будуть триматися на кільцях, то потрібну відстань вимірюють від кілець.

Відстань між самим карнизом і підлогою потрібно вимірювати як мінімум в двох крайніх точках, а якщо підлога і стеля не рівні, то вимірювання проводять в декількох положеннях. Більшість професійних швачок вимірюють проміжок від карниза до підвіконня, потім від самого підвіконня і до підлоги, після чого загальний розмір. Це необхідно для того, щоб правильно підібрати розміри портьєр, виконаних каскадом або з іншими додатковими елементами.

Купуючи тканину на штори, враховуйте, що вона по довжині і ширині повинна бути більше приблизно на 5 сантиметрів: це необхідно для підгину і обробки матеріалу. Якщо ви вирішили вибрати штори, спускаються на підлогу, то до загальної довжини потрібно буде додати від 20 до 50 см, цей запас необхідний для створення красивої хвилі внизу портьєри.

Повернутися до змісту

Вираховуємо ширину

Таблиця розрахунку тканини для штор.

Ширина майбутніх штор вимірюється між крайніми гачками на карнизі. Природно, відведені відстань не свідчить про те, що саме такий по ширині матеріал вам потрібно. Зазвичай шторки мають драпіровку, тому потрібно враховувати, що при зведенні двох полотнищ вони повинні перекривати один одного не менше ніж на 15 див.

Розроблені певні стандарти, орієнтуючись на які, шиють різні портьєри в пошивних майстерень.

 1. Якщо довжина вибраного вами карниза не перевищує 1 метра 40 см, ширина одного полотнища повинна дорівнювати карниза.
 2. Якщо карниз 2 метри, то полотно фіранки наближається до 1,5 довжини.
 3. При довжині перекладини до 2 метрів 80 см метраж полотнища доходить до 2-х довжин.
 4. При карнизі до 3,4 метра в довжину ширина одного полотна досягає 2,5 довжин.
 5. При розмірах карниза до 4 м загальний метраж одного полотна доходить до 3-х довжин.

Ця приблизна таблиця допомагає підібрати такий варіант фіранок, при якому вони будуть добре закривати вікно в кімнаті і створювати красиву драпіровку.

Розрахувавши всі величини, можна буде приступати до покупки тканини. При виборі матеріалу обов’язково враховуйте малюнок, адже полотна штор повинні після крою збігатися візерунками між собою. Бажано завжди купувати матеріалу більше приблизно на один метр.

Нескладні по моделі штори можна зшити і самостійно, але якщо у вас невеликий досвід, а обрана модель портьєр складна у виготовленні, то краще всього звернутися до професійного майстру.

Showcase Okna Body

 • Джерела: http://shtorygid.ru/shirina-tyuli-na-okno, http://design-homes.ru/sdelaj-sam/516-kak-rasschitat-raskhod-tkani-na-shtory, http://1pooknam.ru/shtory/kak-vybrat-razmer.html

  Коментарів поки що немає!

  Ваше ім’я *

  Ваш Email *

  Сума цифр внизу: Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.

  Нові статті

  Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.

  Як правильно заварювати какао

  Як варити какао на молоці Хто з нас хоча б раз у житті не пив какао? Це дуже смачний напій, яким нас

  Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.

  Як правильно заварювати антипаразитарный монастирський чай

  Як правильно заварювати антипаразитарный монастирський чай Високу якість Як правильно заварювати антипаразитарный монастирський чай За вигідною ціною Екологічно як правильно заварювати антипаразитарный монастирський

  Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.

  Білий чай як правильно заварювати

  Як правильно заварювати білий чай Припустимо, вам вдалося придбати якісний білий чай. Припустимо – тому, що купити його в наших,

  Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.

  Як правильно заварювати мелена кава в чашці

  Як правильно заварювати каву в чашці З чашки добре звареної кави на сніданок підвищується енергійність на весь день. Всім звичайно відомо те, що кава

  Короткий опис статті: карниз Леруа Яка повинна бути ширина тюлі на вікно: як розрахувати? Багато господинь вважають за краще оформляти інтер’єр своїх будинків самостійно. В цьому питанні сьогодні можуть допомогти численні сайти і…

  Джерело: Як правильно розрахувати тюль на вікна. Як правильно розрахувати. pravilnodelat.ru

 • Також ви можете прочитати