Гардини для спальні, фото і поради

31.07.2015

Гардини для вашої спальні — вибираємо з розумом!

Гардини для спальні, фото і поради
Важливим елементом інтер’єру спальні є відповідним чином «прикрашені» вікна. Гардини для вашої спальні – це спосіб такого «прикраси». Найчастіше люди не правильно співвідносять поняття:

 • «гардина»,
 • «штора»,
 • «портьєра».

А нерідко їх ототожнюють. Також гардиною часто називають карниз. Що звичайно є помилкою.

Гардиною вважається прозора, легка «одяг» для вікна. Вона може бути доповненням до штор і ламбрекенів. Або бути самостійним виробом в інтер’єрі спальні. Для створення гардин підходять тільки самі легкі і прозорі тканини, здатні легко пропускати повітря. Тканина для гардин повинна бути найбільш практичною. Це потрібно для того, щоб її легко знімати і прати. Таким характеристикам відповідають такі тканини як:

 • тюль,
 • вуаль,
 • органза,
 • нейлон,
 • сітка,
 • мережива
 • і багато інші подібні матеріали.

Треба пам’ятати, що для гардин краще підходять матеріали без фарбування або блідих тонів. Колір тканини бажано повинен максимально поєднуватися з шпалерами та меблями. Не слід підбирати гардини в колір шпалер. Однак допустимо, щоб тканина гардини була одного відтінку зі стінами.

Гардина як елемент декору спальні

Які ж функції у гардини, як елемент декору спальні?

 • По-перше, гардина один з головних декоративних елементів кімнати відпочинку. Вона, перетворюючи віконний отвір, надає простим геометрично форм вікна ефект легкості, прозорості. Гардина покликана, не закриваючи джерело природного освітлення, створити затишок і умиротворення в спальні. Саме така атмосфера сприяє вашому гарному відпочинку.
 • По-друге, гардини, завдяки характеристикам тканини з якої вона виготовлена, розсіює сонячне світло. Дану особливість може використовувати дизайнер, для створення неповторного інтер’єру спальні поєднуючи світлі і золоті тони.
 • -третє, гардини – це ще і дуже практичний предмет інтер’єру. Оскільки розсіюючи сонячні промені, вона захищає меблі та інші речі від вигорання.
 • І нарешті, по-четверте! Гардина прикриває вашу спальню від настирливих поглядів сусідів в денний час, допомагаючи створити більш усамітнене обстановку в приміщенні. Це буває особливо актуально, коли недалеко від ваших вікон багатоквартирний будинок.

Гардини для спальні, фото і поради
кажуть дизайнери

Деякі креативні дизайнери вважають за необхідне починати оформлення спальні саме зі штор і гардин. Викликано це тим, що на повноцінний відпочинок, насамперед, впливає атмосфера в кімнаті, формується не тільки за рахунок меблів, але і за рахунок вікон і якості освітлення в спальні.

Дизайнери виділяють три типи гардин в спальню:

 1. Гардини на декоративною тасьмі – це класичний варіант використання. Завдяки шнурку, протягнутому через тасьму, можна моделювати різні форми складок гардини. Дуже часто до таких гардинам додають ще і ламбрекен. Він тільки підкреслить вишуканість композиції.
 2. Гардини на люверсах (спеціальних металевих або пластмасових кільцях). Кільця спеціальним чином закріплюються у верхній частині гардини. А потім нанизуються на карниз. Такий спосіб кріплення дозволяє створювати рівномірні хвилеподібні складки. З одного боку дуже просто, з іншого – красиво.
 3. Гардини на петлях, які можуть бути виконані в найрізноманітніших варіантах. Накладні петлі, петлі з гудзиками, петлі на липучках і з зав’язками.

Гардини для спальні, фото і поради
Підбір гардини як елементу декору спальні має деякі особливості

 1. Розмір гардини повинен бути значно більше віконного отвору. Ідеально, якщо гардина буде закривати стіну, на якій розташовується вікно. І робити це повністю. Від стелі до підлоги і від стіни до стіни. Це потрібно для створення красивої драпірування і хвилястих складок, що додасть даного елементу декору надзвичайно красивий вигляд.
 2. Потрібно пам’ятати про поєднанні кольорів гардин, штор і ламбрекенів. А також і те, як вони всі разом впишуться в загальну концепцію дизайну інтер’єру спальні.
 3. Гардини вибирають з урахуванням особливостей приміщення для відпочинку. Якщо висота стелі кімнати не велика, то гардини за допомогою карниза вішають безпосередньо від стелі до підлоги. Потрібно пам’ятати, що в такому разі вона не повинна мати об’ємних, яскравих елементів, а також ламбрекену. Матеріал краще застосувати світлих тонів взагалі без малюнка. Тоді можна сформувати по всій поверхні тканини маленькі складочки. Все це дозволить домогтися зорового збільшення висоти стелі, і надати спальні нотку аристократизму.
 4. Використовуючи гардини в спальні, пам’ятайте про загальний дизайн приміщення, меблях і аксесуарах розміщених в кімнаті. Якщо кімната відпочинку оформляється в стилі мінімалізму, то гардина також повинна відповідати цьому стилю, не варто використовувати яскраві, об’ємні малюнки, волани, рюші. Перед розміщенням гардини в кімнаті потрібно не забудьте врахувати, розмір, форму батарей. Буде добре, якщо карниз закріпити таким чином, щоб гардина не стосувалася батареї. Для цього при монтажі карниза потрібно відступити від стіни 200-250мм.

Як доглядати

Гардини завжди повинні виглядати красиво і доглянуто. Адже зроблені вони з делікатного матеріалу. Після прання їх потрібно кілька разів прополоскати від порошку. Особливо ті, які висять в спальні для дітей. Гладити гардини краще через вологу марлю. Можна застосувати й пилосос. Але зі спеціальною щіткою і на малій потужності, щоб не порвати тканину.

Таким чином, присутність гардин в спальні дозволяє зробити атмосферу кімнати простий. І в теж час поважною і багатою. А так само надати їй доглянутий вигляд. Прислухаючись до порад дизайнерів, ви зможете оформити вашу спальню стильно, модно і гармонійно. Вам довгий час буде подобатися інтер’єр вашої спальні. Захочеться якомога більше проводити в ній свій час.

Фотогалерея

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Гардини для спальні, фото і поради

Короткий опис статті: гардини в спальню Присутність гардин в спальні дозволяє зробити атмосферу кімнати простий, але в теж час поважною і багатою, надає їй здорового вигляду. Прислухаючись до Гардини для спальні фото

Джерело: Гардини для спальні — фото і поради

Також ви можете прочитати